Koncertek

Koncertek

Július 9., szombat

Mikó-vár (Vár tér 2.)*

18.00 A fesztivál ünnepélyes megnyitója

18.30 OBSIDIENNE (Franciaország): „Gyönyörök kertje”: Menny és pokol – A Föld szépségei és elpusztítása


Július 10., vasárnap

Csíksomlyói kegytemplom – pápai kisbazilika (Szék útja 148.)

11.30 Madéfalvi Schola (Románia): Ave maris stellla

Mikó-vár (Vár tér 2.)*

18.00 CONCERTO SPIRALIS (Magyarország, Románia): Sinfonie Boscarecie – Erdei szimfóniák


Július 11., hétfő

Csíki Mozi, Petőfi színpad (Majláth Gusztáv Károly tér 2.)

19.00 SEMPRE (Románia): Baroque Unknown

Mikó-vár, északnyugati bástyaterem (Vár tér 2.)

21.00 CIPRIANA SMĂRĂNDESCU (Olaszország): Le Vertigo


Július 12., kedd

Mikó-vár, északnyugati bástyaterem (Vár tér 2.)

21.00 CANLAR (Magyarország): „Ama holdarcú eljött…” –Keringő dervis szertartási zene bejátí makámban


Július 13., szerda

Mikó-vár, északnyugati bástyaterem (Vár tér 2.)

17.30 KÁJONI CONSORT (Románia): Era di Maggio – Szerelmi énekköltészet és hangszeres zene a 16–18. századból

Csíki Mozi, Petőfi színpad (Majláth Gusztáv Károly tér 2.)

19.00 CODEX (Románia): La Pastorella


Július 14., csütörtök

Csíki Mozi, Petőfi színpad (Majláth Gusztáv Károly tér 2.)

19.00 FLAUTO DOLCE (Románia): Musica, natura, amore


Július 15., péntek

Márton Áron Főgimnázium, díszterem (Márton Áron utca 80.)

10.00 A XIV. RÉGIZENEI NYÁRI EGYETEM KURZUSZÁRÓ HANGVERSENYE I.

15.00 A XIV. RÉGIZENEI NYÁRI EGYETEM KURZUSZÁRÓ HANGVERSENYE II.

Szent Ágoston-templom (Szent Ágoston tér 1.)

19.00 BAROKK FESZTIVÁLZENEKAR (Románia): Ami nem a természetből indul ki, az már nem indít meg bennünket” (Rousseau)


Július 16., szombat

Mikó-vár (Vár tér 2.)*

18.00 CARMINA RENASCENTIA (Románia): Virágok a muz/sikában– Virágszimbolika a 16–17. századi európai dallamokban

19.30 MUSICA HISTORICA (Magyarország): Várj meg, madaram – Szerelmi énekköltészet a 17. századi Magyarországon (CD-bemutató koncert)

21.00 RENESZÁNSZ TÁNCHÁZ Juhász Csilla vezetésével


Július 17., vasárnap

Szépvízi római katolikus templom

11.00 ERICH TÜRK (Románia): A kakukk, a pásztorok és a vihar

Szent Ágoston-templom (Szent Ágoston tér 1.)

20.00 HORTUS MUSICUS (Észtország): Európa zenei fénypontjai

A csíkszeredai LUX AURUMQUE KAMARAKÓRUS közreműködésével

* Kedvezőtlen időjárás esetén a helyszín a Csíki Játékszín, Nagyterem (Temesvári sugárút 6.)

RomaniaEnglishHungary